TVOJA JOGA Banská Bystrica. Cvičenie pre začiatočníkov a pokročilých.

Power Yoga, Hatha Yoga, Flow Yoga, Yin Yoga, Joga pre športovcov, Pilates.

 

ZAREZERVUJTE SI  CVIČENIE

REZERVAČNÝ SYSTÉM

Copyright © TVOJA JOGA 2019

 

POZDRAV SLNKA - SURYA NAMASKARA "A"

Desať asán, ktoré na seba plynulo nadväzujú tvoria sekvenciu pozdravu slnka. Je to základná jogová zostava.

 

Skvelý spôsob, ako rozpohybovať telo hneď ráno! Poslúži aj ako aktivačné cvičenie počas dňa, keď sa cítime unavení alebo bez nálady. Cvičenie zaberie iba niekoľko minút. Nepotrebujeme žiadne špeciálne vybavenie, takže ho zvládneme cvičiť bez problémov pri posteli alebo za dverami kancelárie. Pre dokonalé ranné prebudenie a prílev energie stačí opakovať zostavu dva alebo trikrát po prebudení. Každá pozícia posilňuje a naťahuje telo iným spôsobom. Správne držanie tela, správna technika realizácie jogových pozícií a dýchanie je zaručený spôsob ako spevniť telo, aktivovať myseľ a uvolniť napätie. Dôležité je napríklad stabilný postoj na zemi, a to obidvomi plnými chodidlami,  spevnené centrum tela (svaly brucha, panvy a chrbta), vyrovnaný chrbát a pohľad priamo vpred.

 

Surya namaskar nie je len o aktivácii svalovej hmoty. Okrem posilnenia veľkých svalových skupín (brucho, chrbát, nohy, paže ) prospieva kĺbom, šľachám a väzivám. Zároveň asány ovplyvňujú trávenie (urýchlenie pohybu čriev vďaka masáži dutiny brušnej), nervovú sústavu (eliminácia depresívnych stavov, strachu, úzkosti, nespavosti) či krvný obeh (zmenšenie opuchov, zlepšenie mikrocirkulácie kvi). Zvyšuje vytrvalosť, dodáva energiu a detoxikuje, zmierňuje bolesti chrbtice a odstraňuje napätie v trapézoch. Motivačnou informáciu pred letom môže byť fakt, že je to jedným z prostriedkov, ako si udržať ideálnu hmotnosť. V tomto prípade je však potrebné vykonať pozdrav slnku dennodenne niekoľkokrát za sebou, aby sa telo zahrialo v tempe pohybu a dychu.

TADASANA (hora) - UTTANASANA (hlboký predklon) - ARDHA UTTANASANA (pol predklon) - CHATURANGA DANDASANA (klik) - URDHVA MUKHA SVANASANA (pes s hlavou hore) - ADHO MUKHA SVANASANA - UTTANASANA (pes s hlavou dole) - ARDHA UTTANASANA - TADASANA

Pozn. Existuje viac foriem Pozdravov Slnka podľa druhu jogovej školy.

TVOJA JOGA

nielen YOGA